RogerDodger (talk | contribs) No edit summary |
RogerDodger (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
| f+1+2,3,2,1 || 41 || +19a (+14a) | | f+1+2,3,2,1 || 41 || +19a (+14a) | ||
|- | |- | ||
| R.f,F+2+3 || 30 ( | | R.f,F+2+3 || 30 (75) || [[Lidia combos#Staples|+62a (+42a)]] | ||
|- | |- | ||
| -15 || u+4 || 29 (63) || [[Lidia combos#Staples|+60a (+43a)]] | | -15 || u+4 || 29 (63) || [[Lidia combos#Staples|+60a (+43a)]] | ||
|- | |- | ||
| -17 || 3:2 || 26 ( | | -17 || 3:2 || 26 (77) || [[Lidia combos#Staples|+66a]] | ||
|} | |} | ||
Line 45: | Line 45: | ||
| -15 || ws2 || 15 (66) || [[Lidia combos#Staples|+29a (+19a)]] | | -15 || ws2 || 15 (66) || [[Lidia combos#Staples|+29a (+19a)]] | ||
|- | |- | ||
| -23 || u/f,n,4 || 25 ( | | -23 || u/f,n,4 || 25 (78) || [[Lidia combos#Staples|+34a (+24a)]] | ||
|} | |} | ||
Line 51: | Line 51: | ||
|+ Extra range | |+ Extra range | ||
|- | |- | ||
! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ||
|- | |||
| -14 || f,F+2 || 20 || +15g CFO | |||
|- | |||
| -15 || d/f+2 || 17 || +12g CFT | |||
|} | |} | ||
Line 69: | Line 73: | ||
! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ||
|- | |- | ||
| -18 || d/b+2 || | | -18 || d/b+2 || 11 || -3a (-11a) | ||
|- | |- | ||
| -20 || f,F+3 || 16 || +16a (-1a) | | -20 || f,F+3 || 16 || +16a (-1a) | ||
Line 82: | Line 86: | ||
|- | |- | ||
! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] !! Risk | ! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] !! Risk | ||
|- | |||
| 2,4 || 23 || +8 || Low | |||
|- | |||
| b+2,1 || 29 || +5 || Low | |||
|- | |||
| d/f+2 || 17 || +12g CFT || Low | |||
|- | |||
| f,F+2 || 20 || +15g CFO || Low | |||
|- | |||
| f+1+2,3,2,1 || 41 || +19a (+14a) || Medium | |||
|- | |||
| u+4 || 29 (63) || [[Lidia combos#Staples|+60a (+43a)]] || Medium | |||
|- | |||
| b+4,4,4 || 54 || -5d || High | |||
|- | |||
| 3:2 || 26 (77) || [[Lidia combos#Staples|+66a]] || High | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
<references/> | <references/> |
Revision as of 11:31, 22 June 2021
Lidia (Tekken 7) |
---|
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-10 | 1,2,2 | 25 | +8 CFT |
1,1 | 24 | +5 | |
2,4 | 23 | +8 | |
-11 | b+1,2 | 28 | +5c |
-12 | f+2,4 | 33 | +16a (+7a) |
-14 | f+1+2,3,2,1 | 41 | +19a (+14a) |
R.f,F+2+3 | 30 (75) | +62a (+42a) | |
-15 | u+4 | 29 (63) | +60a (+43a) |
-17 | 3:2 | 26 (77) | +66a |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-10 | FC.1 | 5 | +6 |
-11 | ws4,2 | 25 | +8 |
-12 | FC.d/f+2 | 28 | +10a |
-13 | ws1,4 | 32 | +25a (+20a) |
-14 | ws3,2 | 38 | +9a (+0a) |
-15 | ws2 | 15 (66) | +29a (+19a) |
-23 | u/f,n,4 | 25 (78) | +34a (+24a) |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-14 | f,F+2 | 20 | +15g CFO |
-15 | d/f+2 | 17 | +12g CFT |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-10 | 1,2,4,4[1] | 50 (?) | +25a |
-17 | f+4,3,1 f,F+3 | 76 | +16a (-1a) |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-18 | d/b+2 | 11 | -3a (-11a) |
-20 | f,F+3 | 16 | +16a (-1a) |
-23 | OG.d+2 | 21 | +0a |
-27 | u+3 | 16 | +1a (-7a) |
Move | Damage | Frames | Risk |
---|---|---|---|
2,4 | 23 | +8 | Low |
b+2,1 | 29 | +5 | Low |
d/f+2 | 17 | +12g CFT | Low |
f,F+2 | 20 | +15g CFO | Low |
f+1+2,3,2,1 | 41 | +19a (+14a) | Medium |
u+4 | 29 (63) | +60a (+43a) | Medium |
b+4,4,4 | 54 | -5d | High |
3:2 | 26 (77) | +66a | High |
- ↑ Opponent can turn with an attack to duck the final hit