No edit summary |
Oldmanwang (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 17: | Line 17: | ||
! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] | ||
|- | |- | ||
| -11 || ws4 || | | -11 || ws4 || 15 || +8 | ||
|- | |- | ||
| - | | -13 || ws2 || 18 || +8 | ||
|- | |||
| -14 || ws1,4 || 32(49) || +33a(+25a) | |||
|- | |||
| -18 || ws3 || 20(68) || [[Fighter combos#Staples|+35a (+25a)]] | |||
|} | |} | ||
Line 27: | Line 31: | ||
! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] !! Can reach | ! Enemy !! Move !! Damage !! [[Movelist#Hit|Frames]] !! Can reach | ||
|- | |- | ||
| - | | -15 || f+1+2<ref>Wall bounce</ref> || 26 || +7(-2) || Heihachi f,f+2 | ||
|- | |||
| -17 || f+2 || 20(68) || +33a (+23a) || Paul qcf+2 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 21:16, 24 January 2021
Asuka (Tekken 7) |
---|
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-10 | 1[1] | 7 | +8 |
-12 | 2,3 | 9,20 | KND |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-11 | ws4 | 15 | +8 |
-13 | ws2 | 18 | +8 |
-14 | ws1,4 | 32(49) | +33a(+25a) |
-18 | ws3 | 20(68) | +35a (+25a) |
Enemy | Move | Damage | Frames | Can reach |
---|---|---|---|---|
-15 | f+1+2[2] | 26 | +7(-2) | Heihachi f,f+2 |
-17 | f+2 | 20(68) | +33a (+23a) | Paul qcf+2 |
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|
Enemy | Move | Damage | Frames |
---|---|---|---|
-22[3] | FC d+3 | 9 | -3a (-11a) |
Move | Damage | Frames | Risk |
---|---|---|---|
f,f,F+3[4] | 30 | +10a (+1a) | Steppable |